WODA PERRIER 330ml SZKŁO/ 24 SZTUKI, CENA 1szt: 4,36 zł | Wody-mineralne.com.pl
0 Produktów 0,00 zł
WODA PERRIER 0,33L
  • WODA PERRIER 0,33L
  • WODA MINERALNA PERRIER 330ML
WODA PERRIER 0,33L SZKŁO / 24 SZTUKI (KARTON)
5
Average: 5 (2 votes)
Cena: 92,88 zł

Cena brutto ( 23% VAT )

114,24 zł
Waga: 13.9 kg
Marka: 
Pojemność: 
OPIS

WODA MINERALNA PERRIER 330ml

Karton wysoko gatunkowej, naturalnie gazowanej wody mineralnej PERRIER zawiera 24 szklane butelki o pojemności 0,33l. 

CENA 1 SZTUKI; 4,76 ZŁ

Wysokiej jakości woda naturalnie gazowana wywodzi się z Vergèze we Francji. Woda mineralna Perrier 330 ml od samego początku była rozprowadzana w kultowej zielonej butelce, która stała się symbolem elegancji, klasy i luksusu.

Teraz jest to najbardziej znana w swej branży marka, która odnosi sukcesy aż w 140 krajach (serwuje się ją m.in. w najlepszych restauracjach, kawiarniach i hotelach). Za popularnością naturalnej wody mineralnej Perrier stoi nie tylko bogata historia, ale przede wszystkim niezwykle orzeźwiający smak i właściwości prozdrowotne. Pełna naturalnych mikroelementów jest zalecana jako uzupełnienie dla diety ubogiej w sód a także jako aperitif na pobudzenie trawienia i wzmożenie apetytu.

We Francji pod sformułowaniem “woda mineralna” rozumie się zgodnie z prawem wodę, która pochodzi bezpośrednio z podziemnych złóż, a przy tym jest bakteriologicznie zdrowa oraz butelkowana bezpośrednio po wydobyciu - bez żadnych dodatków. W związku z czym Perrier zawiera tylko naturalnie występujące w źródle minerały oraz dwutlenek węgla.

Wodę powinno się przechowywać i podawać w temperaturze otoczenia.

Dodatkowe informacje

WODA PERRIER 330 ml

Woda Perrier to, obok wieży Eiffla i kreacji Chanel, jeden z największych symboli Francji. Charakterystyczna zielona butelka przez wielu kojarzona jest z glamourem najmodniejszych klubów i luksusem restauracji, gdzie dzięki wodzie Perrier nawet najzwyklejsze danie nabiera wyjątkowego smaku. Nie trzeba dogłębnie studiować historii muzyki rozrywkowej, mody lub filmu, żeby się przekonać, że Perrier to woda uwielbiana przez gwiazdy. Żadne topowe party lub koncert nie może się obyć bez jej szalonych bąbelków.

Specyficzna kompozycja składników mineralnych i gazu nadaje wodzie Perrier charakterystyczny, niepowtarzalny smak. Bywa on opisywany jako czysty, świeży, radosny, pełen osobowości. Perrier to mieszanka wiecznie modnej klasyki z odrobiną szaleństwa. Klasyka to jakość, wyjątkowy smak, niezmienność kształtu i kolor butelki. Szaleństwo tobąbelki pochodzące z naturalnego źródła, gwarancja świeżości i dobrej zabawy.

Historia marki Perrier sięga czasów Cezara.

Dzięki doktorowi Perrier, który w 1891 roku odkrył szczególne cechy tej wody, Perrier podbiła serca smakoszy. Charakterystyczna zielona butelka rozpoznawana jest przez bywalców modnych klubów, imprez i wytwornych restauracji w ponad 140 krajach na całym świecie.

Swoją sławę Perrier zawdzięcza wielu znanym nazwiskom i obecności na topowych imprezach oraz w modnych miejscach. Wodę Perrier kochają artyści, pisarze, aktorzy, wielkie gwiazdy sceny muzycznej, które nie potrafią wyobrazić sobie koncertu bez jej obecności w garderobie czy też w trakcie show.

Od lat Perrier inspiruje i współpracuje ze sławnymi i ekscentrycznymi twórcami. Byli to m.in. Andy Warhol, Georgio Armani, Versace czy też ostatnio dom mody Paul&Joe. 

Woda mineralna Perrier i jej źródło

Źródło, z którego pochodzi woda Perrier, bije w południowej Francji, opodal małej miejscowości Vergeze, w Prowansji. Pochodząca z niego woda to harmonijne połączenie składników mineralnych i naturalnego gazu, które sprawiają, że napój ma wyjątkowy, świeży i czysty smak. To on sprawia, że Perrier jest najbardziej rozpoznawaną naturalnie gazowaną wodą na świecie. Źródło wody Perrier powstało przed ponad 100 milionami lat.

Przez ludzi zostało odkryte w okresie Cesarstwa Rzymskiego. W 218 roku przed naszą erą Hannibal razem ze swoją armią zatrzymał się przy źródle, by przygotować się do walki z Rzymianami. Prawdopodobnie to właśnie żołnierze tej armii byli pierwszymi,zapisanymi w historii konsumentami wody, nazwanej później Perrier.

W 1793 burmistrz Vergeze odkrył raz jeszcze wyjątkowe właściwości i smak wody, a w 1863 roku Napoleon III wydał zezwolenie na wydobycie z tego miejsca wody na szerszą skalę. W 1903 roku sir St-John Harmsworth, angielski arystokrata, zainwestował w rozbudowę źródła i zmienił jego nazwę z Les Bouillens na Perrier. Nazwa ta była dedykowana doktorowi Perrier – fizykowi, który pierwszy zwrócił jego uwagę na to źródło.

Wtedy także zaczęto przelewać wodę Perrier do zielonych butelek. Ich kształt nawiązywał do drewnianych drążków do ćwiczeń, a wybrał go sir St-John Harmsworth, który z powodu urazu nogi używał ich do rehabilitacji. Wymyślony wtedy kształt butelki został bez zmian zachowany do dziś. Sławna zielona butelka była coraz bardziej popularna w całej Europie, aż w końcu, jako pierwsza butelkowana woda, trafiła na sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. I to był początek jej światowej kariery. Woda Perrier podbiła resztę globu i stała się nieodzowną częścią życia aktywnych i modnych osób.

woda perrier właściwości

Recenzje

Powrót na górę