Wody mineralne - blog | Wody-mineralne.com.pl - Najlepsza woda mineralna i kawa.
0 Produktów 0,00 zł

Wody mineralne - blog

Woda źródlana czy mineralna? Którą wybrać i dlaczego?

Woda źródlana czy mineralna - Jaką wodę pić i dlaczego?

Znane chyba każdemu i to już od najwcześniejszego dzieciństwa powiedzenie głosi: „Zdrowa woda — zdrowia doda”! Wydaje się nam często, że woda butelkowana jest zawsze taka sama – przecież „woda to woda”. Czy aby na pewno? Czy woda źródlana jest tym samym co woda mineralna?

Rodzaje i gatunki kawy

Jaki jest najlepszy gatunek kawy?

Podczas zakupu kawy w sklepie można wybrać nie tylko między kawą mieloną i kawą ziarnistą. Nie miej ważny jest gatunek i rodzaj kawy, który należy dobrać do danego typu naparu. Za najlepszą kawę uważa się powszechnie Arabicę, która uprawiana jest w trudnych warunkach, a więc jej zbiory są mniejsze niż w przypadku tańszej Robusty. Poniżej zwięzły przegląd podstawowych informacji o głównych gatunkach kaw i regionach ich produkcji.

Historia kawy

Wszechobecność kultowych już kubków do kawy oraz liczba miejsc, gdzie można ją kupić w niemal dowolnej postaci, mówią same za siebie. Kawa stała się jednym z najważniejszych elementów naszej codzienności. Uważana jest ona przez wielu za najważniejszy obok prochu wynalazek, jaki w ciągu stuleci zaimportowała na swój użytek cywilizacja zachodnia. Ceniona jest za swoje działania antynowotworowe, właściwości pobudzające oraz nieporównywalny z niczym innym smak!

Strony

Powrót na górę