Blogi | Wody-mineralne.com.pl - Najlepsza woda mineralna i kawa.
0 Produktów 0,00 zł

Blogi

Rodzaje i gatunki kawy

Jaki jest najlepszy gatunek kawy?

Podczas zakupu kawy w sklepie można wybrać nie tylko między kawą mieloną i kawą ziarnistą. Nie miej ważny jest gatunek i rodzaj kawy, który należy dobrać do danego typu naparu. Za najlepszą kawę uważa się powszechnie Arabicę, która uprawiana jest w trudnych warunkach, a więc jej zbiory są mniejsze niż w przypadku tańszej Robusty. Poniżej zwięzły przegląd podstawowych informacji o głównych gatunkach kaw i regionach ich produkcji.

Historia kawy

Wszechobecność kultowych już kubków do kawy oraz liczba miejsc, gdzie można ją kupić w niemal dowolnej postaci, mówią same za siebie. Kawa stała się jednym z najważniejszych elementów naszej codzienności. Uważana jest ona przez wielu za najważniejszy obok prochu wynalazek, jaki w ciągu stuleci zaimportowała na swój użytek cywilizacja zachodnia. Ceniona jest za swoje działania antynowotworowe, właściwości pobudzające oraz nieporównywalny z niczym innym smak!

Wody mineralne - sztuka degustacji i harmonizacji z winem

Wino i najlepsza woda mineralna zapewniają podniebieniu całą serię naprzemiennych, nakładających się wzajemnie doznań, które nie są tłumione ani neutralizowane. Dlatego też właściwe połączenie wody mineralne takich jak np. San Pellegrino czy Aqua Panna dobierane jest nie tylko na podstawie charakteru owych doznań, lecz również na ich ilości.

Strony

Powrót na górę